M-Files i inne programy

M-Files jest produktem, który jest pomyślany jako uniwersalna platforma zarządzania plikami. Posiada również szereg narzędzi przeznaczonych do współpracy z innymi programami:

M-Files i MS Word

Współpraca z MS Word i MS Excel

M-Files umożliwia tworzenie szablonów, które automatycznie podczytują dane pliku. Można  w ten sposób stworzyć dokument będący np. ofertą, której zawartość sama się wypełnia. Oprócz tego w programie z rodziny Office pojawia się zakładka M-Files umożliwiająca np. porównywanie tekstowej zawartości różnych wersji tego samego dokumentu.
Porównanie

Współpraca z MS Dymanic CRM i Salesforce

Współpraca z programami typu CRM polega na połączeniu bazy danych klientów znajdującej się w programie CRM i M-Files w jedną bazę danych. W ten sposób wszyscy klienci istniejący w systemie CRM zostaną automatycznie stworzeni w M-Files. Istnieją również inne narzędzia, które ułatwiają wyszukiwanie dokumentów znajdujących się w M-Files z poziomu programu CRM.

Współpraca z MS Outlook

System do zarządzania dokumentacją M-Files, oprócz funkcjonalności związanej z połączeniem do skrzynki pocztowej za pomocą protokołów POP/IMAP, łączy się bezpośrednio z Twoim klientem poczty – Outlook. W programie Outlook automatycznie tworzone są foldery, które są połączone z M-Files. Można w ten sposób umieszczać dokumenty w M-Files eliminując konieczność wypełniana wszystkich pól karty metadanych (właściwości). Można również umieszczać dokumenty w M-Files na podstawie reguł programu Outlook.

Współpraca z AutoCAD i Alibre Design

Podobnie jak w przypadku współpracy z produktami MS Office, system DMS  M-Files umożliwia umieszczenie wewnątrz pliku CAD tekstowej zawartości podczytanej z karty metadanych. Można w  ten sposób sprawić, że tabelka rysunkowa będzie się wypełniała sama w obrębie pól „konstruował”, „sprawdził” itp. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie tej funkcjonalności z przepływem pracy w M-Files w system np. zatwierdzania projektów.

Współpraca z DWG TrueView

Oprócz współpracy z programem AutoCAD, dobrze prezentuje się również współpraca programu M-Files z darmową przeglądarką tej samej firmy o nazwie DWG TrueView. Dzięki temu można podejrzeć zawartość pliku w oknie zintegrowanym z M-Files. Dzięki dodaniu specjalnej ikony na pasku zadań, można również podejrzeć plik DWG/DXF w osobnym oknie. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwiejszego i szybszego przeglądnięcia zawartości pliku, bez ingerowania w jego zawartość i bez konieczności uruchamiania programu AutoCAD, za każdym razem kiedy chcemy jedynie podejrzeć plik. Istnieje możliwość współpracy z innymi przeglądarkami takimi jak 4M czy AutoVue.

.

 
Architektura/Konstrukcje Inżynieria produkcji Zarzdzanie dokumentacja Finanse/Księgowość Kancelarie prawne Medycyna/Farmacja